Věříme, že pevné přátelské vztahy jsou základem úspěchu

Budujeme naši firmu na pilířích rodiny a přátelství, a to hned na více úrovních

Naši zaměstnanci nejsou jen kolegové.

Jsou součástí naší velké rodiny. Dbáme na přátelskou atmosféru, kde má každý prostor pro růst a rozvoj. Vzájemná podpora a soudržnost nám pomáhají překonávat překážky a nacházet efektivní řešení.

Stejný přístup uplatňujeme i
ve vztazích se zákazníky

Usilujeme o budování dlouhodobých partnerství založených na důvěře a spolehlivosti. Každý klient je pro nás jedinečný a věnujeme mu maximální individuální péči. Naše otevřené a transparentní jednání Vám zaručí, že nikdy nebudete jen číslem v tabulce.

Na 1. místo

stavíme vždy zákazníka.

Sdílíme s vámi
naši cestu

Jak jsme začínali?

Naše společnost vstoupila na trh v roce 2013 jako součást nově vzniklé skupiny Schemnitz Group (Schemnitz byl původní německý název Banské Štiavnice), od které je odvozen v současnosti i náš název - SG AUTO. Díky této spolupráci se nám podařilo hned na začátku naší cesty získat cenné know-how, což nám umožnilo rychle postupovat a poskytovat klientům nadstandardní benefity. 

Všechno to začalo prvními osmi auty a postupně se přidávaly další. Vždy jsme stavěli zákazníky na první místo. Víme, že automobilový trh je velmi konkurenční a dynamické prostředí. Abychom dokázali, že spolupráce s námi je tou správnou volbou a zaručili maximální kvalitu, neustále jsme hledali způsoby, jak se co nejflexibilněji přizpůsobovat novým trendům a požadavkům. Díky velkému počtu objednávaných vozů jsme od našich dodavatelů schopni získat zajímavé podmínky a přinášet Vám tak jen ty nejlepší nabídky. Postupně jsme si získali důvěru i tak silného finančního partnera, jakým je Raiffeisen banka. Dnes je SG AUTO jednou z největších společností na Slovensku a v České republice ve svém oboru. Našim partnerům jsme úspěšně dodali již téměř 18 000 vozů.

Logo a jeho odkaz

Není náhodou, že logo SG AUTO je v odstínu růžového zlata. Banská Štiavnica (německy Schemnitz) byla v 10. století důležitým centrem obchodu a hornictví.

Zlato symbolizuje sílu a stabilitu. Samotné čisté zlato však není vhodné pro výrobu šperků, protože je příliš měkké. Podobně je to i s lidmi – potřebujeme kvalitní kombinaci síly, trvanlivosti a pevnosti, ale také lidskosti. Jen tak vznikne směs s vysokým potenciálem pro udržitelný rozvoj. Měď, která dodává zlatu jeho jemnou růžovou barvu, je jedním z nejodolnějších kovů. Právě díky ní je výsledný produkt z růžového zlata trvanlivější.

Kromě toho některé kovy časem ztrácejí lesk kvůli chemickým reakcím se vzduchem, ale u růžového zlata se to nestává.

Na tomto principu chce SG AUTO pokračovat. Aktivně a neustále hledáme správnou kombinaci lidí, řešení a přístupů, jak dosáhnout úspěchu, a tím budovat dlouhodobá partnerství.

Naše vize

Během našeho působení na trhu jsme si vybudovali pevné vztahy s oficiálními dealery a importéry různých značek, převážně osobních automobilů. Právě díky těmto dlouholetým vztahům dokážeme s obchodními partnery zvládat i turbulentní období a časté změny, které se v posledních letech staly běžnou součástí našeho pracovního života. 

Chceme i nadále vytvářet dlouhodobé vztahy s dodavateli i odběrateli a budovat prostor, ve kterém skutečné hodnoty mají přednost před rychlým ziskem. Navzdory růstu a neustálým změnám na trhu i ve výrobě, stále klademe důraz na naše hodnoty. Držíme slovo a zakládáme si na férových obchodních vztazích a individuálním přístupu k zákazníkovi.

 • 2013Vznik SG AUTO

  Základy pro vznik naší společnosti tvořily spojení se společností EuroCoC. Na trh jsme vstoupili jako součást nově vzniklé skupiny Schemnitz Group, od které je odvozen název – SG AUTO. Díky této spolupráci jsme na začátku naší cesty získali cenné know-how.
 • Zakladatelé

  Peter Prazňák, Michal Matys, Tomáš Polerecký
 • 2015

  Našim partnerům jsme úspěšně dodali prvních 1000 vozů a rozšiřujeme náš tým – stěhujeme se do samostatných prostor Aupark Tower.
 • Společnost Schemnitz

  Zaměření na financování zahraničních obchodů zejména v Číně.
 • SG AUTO

  Zaměření na export vozidel do zemí západní Evropy a celého světa.
 • 2018

  Naše obchody rostou a s nimi i náš tým - stěhujeme se do větších prostor, stále v moderní budově Aupark Tower v Bratislavě.
 • 2020

  Úspěšně jsme dodali již více než 10 000 vozů, včetně několika stovek vozů ročně dodaných našim partnerům v Číně.
 • 2021

  Odkoupením podílů společnosti se pan Prazňák stává jediným majitelem SG AUTO s.r.o.
 • 2023Otevření prvního showroomu

  https://stellacar.sk/cz/
  SG AUTO otevřelo svůj první showroom určený pro B2C segment v Bratislavě, Lamači, který přináší auta pro všechny s přidanou hodnotou – auta jsou předávána v top stavu, s jasnou historií. Celý tým SG AUTO se přesouvá do nových prostor pod střechou showroomu Stella Car.
 • 2024Současnost SG AUTO

  Jsme dynamická exportní společnost, která se orientuje výlučně na B2B segment. Každý měsíc úspěšně distribuujeme stovky vozů desítkám partnerů nejen v EU.
 • 2024+Staňte se součástí naší budoucnosti

  Buďte i Vy obchodním partnerem dynamicky se rozvíjející společnosti. V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat.

Důvěra
Spolehlivost
Férový přístup

Jsme členy

Jsme členy Evropské asociace nezávislých obchodníků s automobily a Spolkového německého svazu volných prodejců, jejichž členy jsou jen vybrané a schválené mezinárodní firmy z oblasti automobilového průmyslu. Díky tomu tyto asociace již desítky let zaručují potenciálním novým obchodním partnerům důvěryhodnost jejich členů. SG AUTO je jedním z nich.

European Association
of Independent
Vehicle Traders

Bundesverband
freier
KFZ- Händler e.V.

Jsme členy

Jsme členy Evropské asociace nezávislých obchodníků s automobily a Spolkového německého svazu volných prodejců, jejichž členy jsou jen vybrané a schválené mezinárodní firmy z oblasti automobilového průmyslu. Díky tomu tyto asociace již desítky let zaručují potenciálním novým obchodním partnerům důvěryhodnost jejich členů. SG AUTO je jedním z nich.

European Association
of Independent
Vehicle Traders

Bundesverband
freier
KFZ- Händler e.V.